Drošības pogas pakalpojums tiek sniegts, lai nodrošinātu attālinātu personas diennakts uzraudzību, informatīvu atbalstu un palīdzību ar saziņas sistēmu "Drošības poga", personai, kurai vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ pastāv risks nonākt bezpalīdzības stāvoklī.
Pakalpojuma pieprasīšana. Pakalpojuma saņemšanai nepieciešams personas iesniegums, ģimenes (vispārējās prakses) ārsta izsniegta izziņa par personas veselības stāvokli un medicīnisku kontrindikāciju neesību pakalpojuma saņemšanai, citi dokumenti, ja tie nepieciešami lēmuma pieņemšanai par atbilstoša sociālā pakalpojuma piešķiršanu. Apstrāde. Sociālais darbinieks pieņem nepieciešamos dokumentus, tos iereģistrē normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un termiņos, novērtē personas vajadzības pēc pieprasītā pakalpojuma un pieņem lēmumu par pakalpojuma piešķiršanu vai atteikumu. Pakalpojuma saņemšana. Pēc visu dokumentu saņemšanas Sociālais dienests pieņem lēmumu par pakalpojuma piešķiršanu, atteikumu piešķirt pakalpojumu. Pakalpojuma saņēmējs: persona, kurai vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ pastāv veselības vai dzīvības apdraudējums, pakalpojumu piešķir, pamatojoties uz sociālā darbinieka veiktu personas individuālo vajadzību un resursu izvērtējumu un ārsta atzinumu. __________ - Pakalpojuma saņemšanai personai jāmaksā līdzmaksājums 25 % apmērā no pilnas maksas par pakalpojumu. No samaksas par pakalpojumu ir atbrīvota persona, kurai piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statuss – uz trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusa laiku. - Pakalpojumu nepiešķir personai, kura noslēgusi uztura līgumu (tiek vērtēts uztura līguma saturs saskaņā ar saistošo noteikumu 112.10. apakšpunktu) vai kura drošības pogas pakalpojumu saņem aprūpes mājās pakalpojuma ietvaros.
Sociālā dienesta vai Sociālā dienesta sociālā darbinieka pieņemto lēmumu var apstrīdēt Kuldīgas novada domē. Kuldīgas novada domes pieņemto lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā likumā noteiktajā kārtībā.