Par portālu

Portāls nodrošina platformu, kurā ir izvietoti valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumi. Par pakalpojumu saturu un atbilžu sniegšanas termiņiem atbild attiecīgās iestādes, kuras ir šo pakalpojumu turētājas.

Valsts pārvaldes pakalpojumu portāls šobrīd ir ceļā uz pārmaiņām, kas nozīmē, ka kādu laiku portālā saturs būs gan vecajā versijā, gan jaunajā versijā.
Veco versiju var atpazīt pēc zaļajiem toņiem tās lapu dizainā, toties jaunā versija ir oranžos toņos.

Vecajā versijā sadaļā  "E-pakalpojumi”, vienkopus ir apkopoti visi portālā pieejamie e-pakalpojumi, sadaļa „Dzīves situācijas”, kas īsi skaidro, kā rīkoties konkrētos gadījumos.

Portālā informācija par valsts pārvaldes pakalpojumiem ir apkopota kataloga formā, kas ļauj interesentiem atrast sev nepieciešamo informāciju par valsts un pašvaldību iestāžu sniegtajiem publiskajiem pakalpojumiem, to pieprasīšanas un saņemšanas veidiem, ar pakalpojumiem saistītajiem maksājumiem un pakalpojumu aprakstiem, elektronizēti pakalpojumi ietver saiti uz pakalpojuma saņemšanas resursu.

Savukārt, ierakstot Meklētājā frāzi vai vārdu salikumu tiksiet pārvirzīts uz meklētāju, kurā ir iespēja atrast visus portālā pieejamos datus tai skaitā arī e-pakalpojumus par interesējošo tēmu.

Portāla darbība tiek atbalstīta, izmantojot šādas interneta pārlūkprogrammas versijas: Edge, Apple Safari OS X v10.x, Google Chrome un Mozilla Firefox pārlūku versijām, kas tiek oficiāli atbalstītas no ražotāju puses. Pārējo pārlūkprogrammu lietošana netiek ierobežota, bet var nenodrošināt pilnu Portāla funkcionalitāti.

Informācijai: atsevišķas portāla sadaļas vecajā portāla versijā var nebūt piemērotas ērtai lietošanai mobilajās ierīcēs.

Portāla jaunajā versijā ir pieejama pirmā lapa, dažādas informatīvās lapas un portāla lietotāja darba vieta, tai skaitā E-adreses pastkastīte.


Uzlabotā funkcionalitāte tiks ieviesta pamazām līdz 2023. gada septembrim, tāpēc arī portāla sadaļas jaunajā veidolā sāks darboties pakāpeniski.


Portālu uztur Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Informācija par iestādi ir pieejama šeit.

Portālā tiek veikta personas datu apstrāde, plašāka informācija pieejama sadaļās - Personas datu apstrādes principi un Sīkdatņu politika.


Portāla saturu  nodrošina iestādes, kuras centralizētajā katalogā ievieto un uztur informāciju par saviem pakalpojumiem.

Palīgmateriāli un vadlīnijas iestādēm, kas portālā https://latvija.gov.lv vēlas izvietot savus e-pakalpojumus ir pieejami šeit.