Par portālu

Portāls nodrošina platformu, kurā ir izvietoti valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumi. Par pakalpojumu saturu un atbilžu sniegšanas termiņiem atbild attiecīgās iestādes, kuras ir šo pakalpojumu turētājas.

Valsts pārvaldes pakalpojumu portāls šobrīd ir ceļā uz pārmaiņām, kas nozīmē, ka kādu laiku portālā saturs būs gan vecajā versijā, gan jaunajā versijā.
Veco versiju var atpazīt pēc zaļajiem toņiem tās lapu dizainā, toties jaunā versija ir oranžos toņos.

Portāla jaunajā versijā ir pieejama pirmā lapa, dažādas informatīvās lapas un portāla lietotāja darba vieta, tai skaitā E-adreses pastkastīte.


Portālā informācija par valsts pārvaldes pakalpojumiem ir apkopota kataloga formā, kas ļauj interesentiem atrast sev nepieciešamo informāciju par valsts un pašvaldību iestāžu sniegtajiem publiskajiem pakalpojumiem, to pieprasīšanas un saņemšanas veidiem, ar pakalpojumiem saistītajiem maksājumiem un pakalpojumu aprakstiem, elektronizēti pakalpojumi ietver saiti uz pakalpojuma saņemšanas resursu.

Sadaļā  "Pakalpojumi”, vienkopus ir apkopoti visi portālā pieejamie pakalpojumi, sadaļā „Dzīves situācijas”  īsi skaidro, kā rīkoties konkrētos gadījumos.

Savukārt, ierakstot Meklētājā frāzi vai vārdu salikumu tiksiet pārvirzīts uz meklētāju, kurā ir iespēja atrast visus portālā pieejamos datus tai skaitā arī e-pakalpojumus par interesējošo tēmu.

Portāla darbība tiek atbalstīta, izmantojot šādas interneta pārlūkprogrammas: Edge, Apple Safari, Google Chrome un Mozilla Firefox pārlūku versijas, kas tiek oficiāli atbalstītas no ražotāju puses. Pārējo interneta pārlūkprogrammu lietošana netiek ierobežota, bet var nenodrošināt pilnu Portāla funkcionalitāti.

Informācijai: atsevišķas portāla sadaļas vecajā portāla versijā var nebūt piemērotas ērtai lietošanai mobilajās ierīcēs.

Uzlabotā funkcionalitāte tiek ieviesta pamazām, darbi turpinās arī 2024.gadā, tāpēc arī portāla sadaļas jaunajā veidolā sāks darboties pakāpeniski.


Portālu uztur Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Informācija par iestādi ir pieejama iestādes tīmekļvietnē.

Portālā tiek veikta personas datu apstrāde, plašāka informācija pieejama sadaļās - Personas datu apstrādes principi un Sīkdatņu politika.


Portāla saturu  nodrošina iestādes, kuras centralizētajā katalogā ievieto un uztur informāciju par saviem pakalpojumiem.

Palīgmateriāli un vadlīnijas iestādēm, kas portālā https://latvija.gov.lv vēlas izvietot savus e-pakalpojumus ir pieejami Valsts informācijas sitēmu savietotāja vietnē.