1. Pakalpojuma pieprasīšana
Izglītojamā pieteikšana komisijas sēdei notiek klātienē vai ar elektroniskās saziņas līdzekļu starpniecību.
Izglītojamā vecāks (-i) raksta iesniegumu Kuldīgas novada domes Pedagoģiski medicīniskajai komisijai, kurā lūdz komisijā izvērtēt izglītojamā intelektuālās spējas un mācīšanās grūtību iemeslus.
Izglītojamā intelektuālo spēju diagnostika, zināšanu un prasmju izvērtējums jāveic pirms komisijas sēdes pie komisijas speciālistiem (logopēda, speciālās izglītības pedagoga, psihologa).
Nepieciešamie dokumenti: medicīniskie dokumenti un izglītības iestādes informācija par izglītojamo vai izglītojamā raksturojums, kuri sagatavoti ne agrāk kā vienu mēnesi pirms komisijas sēdes.
Ja izglītojamais komisiju apmeklē atkārtoti, kopā ar izglītības iestādes informāciju jāiesniedz individuālais izglītības plāns.
2. Pakalpojuma apstrāde
Komisijas sēdes notiek pēc nepieciešamības, pamatojoties uz pilngadīga izglītojamā vai vecāku iesniegumu vai bāriņtiesas lēmumu un izglītojamā, vecāku vai bāriņtiesas iesniegtajiem speciālistu atzinumiem visa gada garumā.
Izglītojamais kopā ar vecākiem apmeklē komisijas speciālistus.
3. Komisijas atzinuma saņemšana
Izglītojamais kopā ar vecākiem apmeklē komisijas noslēguma sēdi, kurā, pamatojoties uz speciālistu atzinumiem, vienojas par atbilstošāko izglītības programmu izglītojamajam.
Pamatojoties uz pilngadīgā izglītojamā, vecāku, bāriņtiesas vai Komisijas locekļu iesniegumu, strīdu gadījumā, kas saistīts ar Komisijas sniegto atzinumu, Valsts pedagoģiski medicīniskā komisija var atkārtoti izvērtēt izglītojamā veselības stāvokli, spējas un attīstības līmeni un sniegt atkārtotu atzinumu par izglītojamajam atbilstošāko izglītības programmu.
Pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinums tiek izsniegts klātienē komisijas sēdes dienā.