Bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas, ja lēmumu par ārpusģimenes aprūpi pieņēmusi Kuldīgas novada bāriņtiesa, ir tiesības pieprasīt pabalstus. - Vienreizējs pabalsts patstāvīgas dzīves uzsākšanai. Pabalsta apmērs ir 40 procenti (noapaļots līdz pilniem euro) no Centrālās statistikas pārvaldes publicētās aktuālās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī, bet personām ar invaliditāti kopš bērnības 60 procenti (noapaļots līdz pilniem euro) no Centrālās statistikas pārvaldes publicētās aktuālās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī. - Vienreizējs pabalsts sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei. Pabalsta apmērs ir Centrālās statistikas pārvaldes publicētā aktuālā minimālo ienākumu mediāna uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī, kurai piemērots koeficients 1,7 (noapaļots līdz pilniem euro). - Pabalsts ikmēneša izdevumu segšanai, ja bērns mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē un apgūst vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības vai profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmu, vai studē augstākās izglītības iestādē, kas reģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā. Pabalsta apmērs ir 20 procenti (noapaļots līdz pilniem euro) no Centrālās statistikas pārvaldes publicētās aktuālās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī, bet personām ar invaliditāti kopš bērnības 30 procenti (noapaļots līdz pilniem euro) no Centrālās statistikas pārvaldes publicētās aktuālās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī. - Mājokļa pabalsts no dienas, kad bērns sasniedzis pilngadību, līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai. Mājokļa pabalsta apmērs tiek aprēķināts, pamatojoties uz dokumentiem, kas apliecina ar mājokļa lietošanu saistītus izdevumus, nepārsniedzot Ministru kabineta noteikumos noteikto pozīciju minimālās normas. - Pabalsts ēdināšanas izdevumu segšanai vidējās vai vidējās profesionālās izglītības programmas audzēknim līdz 24 gadu vecumam sasniegšanai. Pabalstu katru mēnesi mācību gada laikā pārskaita pakalpojuma sniedzējam saskaņā ar iesniegto rēķinu.
1. Pakalpojuma pieprasīšana Bārenis un bez vecāku gādības palikušais bērns pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās (turpmāk – pilngadību sasniegušais bērns) sociālajā dienestā iesniedz iesniegumu pabalsta saņemšanai un uzrāda personu apliecinošu dokumentu, ja iesniegums netiek iesniegts elektroniski. Ja pilngadību sasniegušais bērns vēlas saņemt pabalstu ikmēneša izdevumiem, iesniegumam nepieciešams pievienot izziņu no izglītības iestādes. Ja pilngadību sasniegušais bērns vēlas saņemt mājokļa pabalstu, iesniegumam nepieciešams pievienot dokumentus mājokļa pabalsta aprēķināšanai, kas apliecina ar mājokļa lietošanu saistītus izdevumus (rēķinus), kā arī uzrāda mājokļa lietošanu apliecinošus dokumentus (piemēram, īres līgumu), ja šādu dokumentu nav Sociālā dienesta rīcībā. Iesniegumu valsts valodā un citus dokumentus sociālajā dienestā var iesniegt arī ar drošu elektronisku parakstu vai iesūtot pa pastu (iesniegumam jābūt pašrocīgi parakstītam). Saziņai telefoniski: + 371 63350107. Klientu apkalpošana tiek organizēta pēc iepriekšēja pieraksta. 2. Apstrādes solis Sociālais dienests veic saņemto dokumentu pārbaudi, izmantojot valsts un pašvaldības informācijas sistēmās esošos datus. 3. Pakalpojuma saņemšana Termiņš: lēmumu pieņem mēneša laikā pēc iesnieguma un nepieciešamo dokumentu saņemšanas. Pēc visu dokumentu saņemšanas tiek pieņemts lēmums par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt. Lēmumu pieņem Sociālais dienests vai Sociālā dienesta sociālā darba speciālists. Par pieņemto lēmumu informē pabalsta pieprasītāju. Ja pieņemtais lēmums ir pieprasītājam nelabvēlīgs – lēmumā norādāms atteikuma pamatojums, kā arī lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība. Ja pieņemtais lēmums ir pieprasītājam pozitīvs, pabalsta pieprasītāja norādītajā vai pakalpojuma sniedzēja kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontā tiek izmaksāts pabalsts. Piešķirto pabalstu izmaksā ne vēlāk kā līdz kārtējā mēneša 25. datumam, pārskaitot to pilngadību sasniegušā bērna norādītajā norēķinu kontā. Mājokļa pabalstu var izmaksāt dzīvojamās telpas īpašniekam vai pārvaldniekam un/vai ar dzīvojamās telpas lietošanu saistīto pakalpojumu sniedzējiem. Pabalsts ēdināšanas izdevumu segšanai tiek katru mēnesi pārskaitīts pakalpojuma sniedzējam saskaņā ar iesniegto rēķinu. Pakalpojuma saņemšana notiek atbilstoši tā pieprasīšanas veidam: - klātienē Kuldīgas novada pašvaldības aģentūrā "Sociālais dienests" Kuldīgā , Skrundā vai pagastos; - elektroniski - e-adresē vai e-pastā; - pa pastu.
Sociālā dienesta vai Sociālā dienesta sociālā darba speciālista pieņemto lēmumu var apstrīdēt Kuldīgas novada domei. Kuldīgas novada domes pieņemto lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā likumā noteiktajā kārtībā.
Pakalpojumu kanāli:
Pusdienas pārtraukums: 12.00 – 13.00 Klientu apkalpošana tiek organizēta pēc iepriekšēja pieraksta.
Pusdienas pārtraukums: 12.00 – 13.00 Klientu apkalpošana tiek organizēta pēc iepriekšēja pieraksta.
Pusdienlaiks: 12.00 - 13.00
Klientu apkalpošana tiek organizēta pēc iepriekšēja pieraksta.
Pusdienlaiks: 12.00 - 13.00
Klientu apkalpošana tiek organizēta pēc iepriekšēja pieraksta.
Klientu apkalpošana tiek organizēta pēc iepriekšēja pieraksta.
Klientu apkalpošana tiek organizēta pēc iepriekšēja pieraksta.
Klientu apkalpošana tiek organizēta pēc iepriekšēja pieraksta.