Rīgas valstspilsētas pašvaldība papildus valsts noteiktajai kompensācijai transportam piešķir samaksu transporta pakalpojumiem personām, kurām ir apgrūtināta pārvietošanās un kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu (turpmāk tekstā - Persona). Samaksu par pakalpojumu piešķir, neizvērtējot ienākumus un materiālo stāvokli, ja Persona deklarējusi pamata dzīvesvietu Rīgas valstspilsētas administratīvajā teritorijā, nesaņem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas sniegtos pakalpojumus vai neatrodas ieslodzījumā.
1. Pakalpojuma pieprasīšana Rīgas Sociālais dienests piešķir materiālu atbalstu personām, kurām ir apgrūtināta pārvietošanās un kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Lai saņemtu samaksu par transporta pakalpojumu, persona vai tās pilnvarota persona iesniedz Rīgas Sociālajā dienestā iesniegumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Hroniskas nieru mazspējas slimniekiem, kuriem nepieciešama hemodialīze, samaksas transportam saņemšanai, reizi gadā jāiesniedz primārās veselības aprūpes ārsta vai ārstējošā ārsta izrakstu no stacionārā/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes (veidlapa 027/u), kurā norādīta procedūru saņemšanas nepieciešamība un periods. Vienreizējas samaksas transporta pakalpojumiem - primārās veselības aprūpes ārsta vai ārstējošā ārsta izsniegtu izrakstu no stacionārā/ambulatorā pacienta medicīnas kartes (veidlapa 027/u), kurā ir pamatota personas nespēja pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Papildus samaksa mācību iestādes vai ilgstošu (ne mazāk kā vienu mēnesi) kvalifikācijas iegūšanas vai paaugstināšanas kursu apmeklēšanai - pirmajā mācību pusgadā dokumentu par personas uzņemšanu izglītības iestādē, bet turpmāk reizi sešos mēnešos izglītības iestādes izziņu par to, ka persona ir pabeigusi iepriekšējo mācību pusgadu un turpina mācības (neattiecas uz personām, kuras mācās pamatskolā), līguma par kvalifikācijas iegūšanas vai paaugstināšanas kursu uzsākšanu kopiju. Papildus samaksas darbam saņemšanai - reizi sešos mēnešos izziņu no darbavietas, kurā tiek norādīts termiņš, uz kādu nodibinātas darba tiesiskās attiecības. Papildus samaksas rehabilitācijai saņemšanai, personai jāuzrāda nosūtījumu (norīkojumu) uz rehabilitācijas institūciju vai dokumentu, kas apliecina rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanas faktu un periodu. Lai noskaidrotu, kurā Sociālā dienesta teritoriālajā centrā personai ir jāvēršas, var zvanīt pa tālruni 67105048, 25770080 vai 80005055. Iesniegumu valsts valodā un citus dokumentus Sociālajā dienestā var iesniegt arī ar drošu elektronisku parakstu vai iesūtot pa pastu (iesniegumam jābūt pašrocīgi parakstītam). 2. Pakalpojuma saņemšana Ja persona atbilst prasībām samaksas par transporta pakalpojumu saņemšanai: 1) samaksa par transporta pakalpojumu tiek pārskaitīta uz personas norēķinu kontu; 2) samaksa par transporta pakalpojumu hroniskas nieru mazspējas slimniekiem, kuriem nepieciešama hemodialīze var tikt pārskaitīta uz transporta pakalpojuma sniedzēja norēķinu kontu. Ar specializētā autotransporta pakalpojuma sniedzējiem var iepazīties Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta mājas lapā ld.riga.lv sadaļas "Pakalpojumi" apakšsadaļā "Sociālie pakalpojumi" - "Informācija cilvēkiem ar invaliditāti". Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta bezmaksas informatīvais tālrunis: 80005055.
Rīgas Sociālā dienesta lēmumu var apstrīdēt Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamentā (Baznīcas iela 19/23, Rīga, LV-1010) viena mēneša laikā no Rīgas Sociālā dienesta lēmuma paziņošanas dienas, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta lēmumu iespējams pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā, (Baldones ielā 1A, Rīga, LV-1007) viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
Pakalpojumu kanāli:
13.00 – 18.00
9.00 – 12.00 13.00 – 16.30
13.00 – 16.30
9.00 – 12.00 13.00 – 16.30
Pēc iepriekšējā pieraksta.