Personas ar redzes, kustību un garīga rakstura traucējumiem var saņemt asistentu tādu darbību veikšanai ārpus mājokļa, kuras tā invaliditātes dēļ nevar veikt patstāvīgi - nokļūt vietā, kur mācās, strādā, saņem pakalpojumus. Ja ģimenē aug bērns ar invaliditāti, līdz viņa 18 gadu vecumam ir paredzētas vairākas atbalsta formas, kas tieši saistītas ar vecāku nodarbinātību.
1. Pakalpojuma pieprasīšana Specializēto darbnīcu pakalpojums (turpmāk - Pakalpojums) nodrošina speciālistu atbalstu personām darbspējīgā vecumā darba un sociālo prasmju un iemaņu attīstīšanā personām ar garīga rakstura traucējumiem. Specializēto darbnīcu pakalpojuma ietvaros tiek nodrošināti šādi pakalpojumi: 1) ēdināšana (vienu reizi dienā) vai iespēja uzturā lietot paša pagatavotu ēdienu; 2) nodarbības aroda prasmju un iemaņu apguvei un noturēšanai; 3) sociālā darbinieka un citu speciālistu konsultācijas. 4) sociālo prasmju un sadzīves iemaņu attīstīšana, uzturēšana, pilnveidošana, kustību uzturēšanu un attīstību veicinošas, relaksējošas individuālās vai grupu nodarbības; 5) klientu informēšanas un izglītošanas pasākumi; 6) brīvā laika pasākumi. Lai saņemtu specializēto darbnīcu pakalpojumu, persona (uzrādot personu apliecinošu dokumentu) vai tās likumiskais pārstāvis (uzrādot personu apliecinošu dokumentu un pilnvarojuma līgumu) vēršas Rīgas Sociālajā dienestā un iesniedz: 1) iesniegumu, kurā norāda problēmu un tās vēlamo risinājumu; 2) ģimenes ārsta izsniegtu izziņu par personas veselības stāvokli, kurā norādīts(-i) funkcionālo traucējumu veids(-i) un akūtas infekcijas (piemēram, plaušu tuberkuloze aktīvajā stadijā, akūtas infekcijas slimības) pazīmes (ja tādas ir), kas var ietekmēt sociālo pakalpojumu sniegšanas kārtību; 3) psihiatra atzinumu par personas psihisko veselību un speciālajām (psihiatriskajām) kontrindikācijām sociālo pakalpojumu saņemšanai; 4) citus dokumentus (kuri nepieciešami specializēto darbnīcu pakalpojuma piešķiršanai un nodrošināšanai). Dokumentus Rīgas Sociālajā dienestā var iesniegt arī parakstītus ar drošu elektronisku parastu vai iesūtīt pa pastu. 2. Pakalpojuma saņemšana Ar sociālā pakalpojuma institūciju sarakstu var iepazīties Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv sadaļā: “Sociālie pakalpojumi personām ar garīga rakstura traucējumiem”.
Pakalpojuma saņēmējām (klientam) ir šādi pienākumi: 1) aktīvi iesaistīties savas problēmas risināšanā, noslēdzot vienošanos par līdzdarbības pienākumiem; 2) sniegt patiesas ziņas par savu sociālo situāciju; 3) noslēgt līgumu, lai saņemtu Pakalpojumu; 4) ievērot Pakalpojuma sniedzēja noteikto pakalpojuma saņemšanas kārtību un iekšējās kārtības noteikumus; 6) Pakalpojuma saņemšanas laikā neatrasties alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē; 7) piedalīties individuālā sociālās rehabilitācijas plāna izstrādē un pildīt tajā noteikto.
Rīgas Sociālā dienesta lēmumu var apstrīdēt Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamentā (Baznīcas iela 19/23, Rīga, LV-1010) viena mēneša laikā no Rīgas Sociālā dienesta lēmuma paziņošanas dienas, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta lēmumu iespējams pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā, (Baldones ielā 1A, Rīga, LV-1007) viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
Pakalpojumu kanāli:
Pēc iepriekšējā pieraksta.