Aprūpe mājās sniedz atbalstu bērna ar funkcionāliem traucējumiem aprūpē (piemēram, ēšanā, ēdiena pagatavošanā, ģērbšanā, pozicionēšanā, ķermeņa higiēnas nodrošināšanā un rūpēs par izskatu, medikamentu lietošanā), uzraudzībā, pašaprūpes spēju attīstībā un saturīga brīvā laika pavadīšanā. 1. Aprūpes mājās materiālās atbalsta veidā sniegšanas mērķis ir nodrošināt bērna pamatvajadzību apmierināšanu, palīdzību mājas darbu veikšanā un personiskajā aprūpē. Materiālo atbalstu 56,91 EUR mēnesī var saņemt, ja ģimenes rīcībā esošie līdzekļi nepārsniedz 500,00 EUR apmēru katram cilvēkam, kurš dzīvo mājsaimniecībā. Samaksu veic ģimenes izvēlētam aprūpes mājās pakalpojuma veicējam (materiālo atbalstu kontā saņem aprūpētājs). Lai pretendētu uz atbalstu, tiks vērtēti ģimenes ienākumi. 2. Aprūpes mājās pakalpojuma veidā mērķis ir ir nodrošināt bērna pamatvajadzību apmierināšanu, palīdzību mājas darbu veikšanā un personiskajā aprūpē. Aprūpi mājās piešķir, nevērtējot ģimenes ienākumus, un to nodrošina pakalpojuma sniedzējs, ar kuru pašvaldība ir noslēgusi līgumu, līdz 35 stundām nedēļā atbilstoši Rīgas Sociālā dienesta veiktajai ģimenes vajadzību izvērtēšanai un izstrādātajam plānam - pamatvajadzību apmierināšana, personiskā aprūpe, palīdzība mājas darbu veikšanā. Ģimenes ienākumus nevērtē.
1. Pakalpojuma pieprasīšana Sociālo pakalpojumu persona vai tās likumiskais pārstāvis pieprasa Rīgas Sociālajā dienestā. Lai saņemtu sociālo pakalpojumu, persona vai tās likumiskais pārstāvis uzrāda personu apliecinošu dokumentu un iesniedz Rīgas Sociālajā dienestā: 1. Iesniegumu, kurā norāda problēmu un tās vēlamo risinājumu; 2. Ģimenes ārsta izziņu par veselības stāvokli, kurā norādīts funkcionālo traucējumu veids (-i) un akūtas infekcijas pazīmes (ja tādas ir); 3. Psihiatra atzinumu par bērna psihisko veselību un speciālajām (psihiatriskajām) kontrindikācijām pakalpojuma saņemšanai, ja pakalpojumu vēlas saņemt bērns ar garīga rakstura traucējumiem. 4. Dokumentus, kuri apliecina bērna atbilstību pakalpojuma saņemšanas mērķa grupai (ģimenes ārsta izraksts par to, ka bērnam ir nepieciešams noformēt VDEĀVK atzinumu par īpašās kopšanas nepieciešamību, ja tāds nav nokārtots, vai ģimenes ārsta vai psihiatra izraksts par nepieciešamību noteikt invaliditāti, ja nav nokārtota invaliditāte). Citi dokumentus, ja tādi būs nepieciešami lēmuma pieņemšanai; 5. Citus dokumentus, ja tie nepieciešami lēmuma pieņemšanai par atbilstoša sociālā pakalpojuma piešķiršanu. Lai noskaidrotu, kurā Sociālā dienesta teritoriālajā centrā personai ir jāvēršas, var zvanīt pa tālruni 67105048, 25770080 vai 80005055. Iesūtot pa pastu (iesniegumam jābūt pašrocīgi parakstītam), parakstot ar drošu elektronisku parakstu vai arī izmantojot e-adresi. 2. Apmaksas solis Ģimenes ienākumus nevērtē aprūpei mājās pakalpojuma veidā. 3. Saņemšanas solis Pēc Rīgas Sociālā dienesta lēmuma par sociālās aprūpes pakalpojuma personas dzīvesvietā piešķiršanu, persona sociālās aprūpes pakalpojumus saņem savā dzīvesvietā. Ar sociālās aprūpes pakalpojumu dzīvesvietā pakalpojumu sniedzējiem var iepazīties Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta mājas lapā ld.riga.lv sadaļas "Pakalpojumi" apakšsadaļā "Sociālie pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm" - https://ld.riga.lv/lv/Socialie-pakalpojumi-berniem-ar-funkcionaliem-traucejumiem-un-vinu-gimenem.html . Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta Bezmaksas informatīvais tālrunis: 80005055.
Rīgas Sociālā dienesta lēmumu var apstrīdēt Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamentā (Baznīcas iela 19/23, Rīga, LV-1010) viena mēneša laikā no Rīgas Sociālā dienesta lēmuma paziņošanas dienas, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Labklājības departamenta lēmumu iespējams pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā, (Baldones ielā 1A, Rīga, LV-1007) viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
Pakalpojumu kanāli: