1. Pabalsta pieprasīšana
Lai saņemtu pabalstu, palīdzības pieprasītājam Sociālajā dienestā jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, jāuzraksta iesniegums un jāiesniedz ģimenes ārsta izziņa, kurā norādīts, ka veselības stāvokļa dēļ nepieciešama aprūpe mājās.
Personas, kuras pārvietošanās grūtību dēļ nevar ierasties Sociālajā dienestā, pabalsta nepieciešamību var pieteikt, zvanot pa tālruni 636 01203.
Šādos gadījumos Sociālā dienesta sociālie darbinieki apmeklē pabalsta pieprasītāju viņa dzīvesvietā, lai izvērtētu atbilstību pabalsta saņemšanai.
Ar drošu elektronisko parakstu parakstītu iesniegumu pabalsta saņemšanai var iesniegt arī elektroniski, nosūtot to uz Ventspils sociālā dienesta e-pastu: socdienests@ventspils.lv
Pabalstu var saņemt tās personas, kuras atbilst visiem zemāk minētajiem kritērijiem:
• kuru ienākumi uz katru mājsaimniecībā dzīvojošu personu pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 438,00 euro mēnesī;
• kuri veselības stāvokļa dēļ nespēj sevi pilnībā vai daļēji aprūpēt;
• kuriem nav Civillikumā noteikto likumīgo apgādnieku (bērnu, mazbērnu), izņemot gadījumus, ja:
- Civillikumā noteiktie likumīgie apgādnieki ir pensionāri vai invalīdi, kas veselības stāvokļa dēļ nespēj aprūpēt apgādājamo, ko apliecina ģimenes ārsta izziņa;
- Civillikumā noteiktie likumīgie apgādnieki ir personas līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, ja tās turpina mācības klātienē vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, koledžā vai ir pilna laika klātienes studējošie augstskolā.
2. Pabalsta saņemšana
Pabalstu var saņemt, ja Sociālā dienesta speciālists pieņēmis lēmumu par pabalsta piešķiršanu. Pabalsts var tikt izmaksāts pabalsta pieprasītāja vai aprūpētāja kontā. Pabalstu var saņemt tik ilgi, cik nepieciešams, ja pabalsta saņēmējs atbilst visiem pabalsta saņemšanas nosacījumiem.
Pabalsta apmērs ir sekojošs:
EUR 60 - ja persona nevar sevi aprūpēt.
EUR 42 - ja persona sevi daļēji aprūpē.